Jak przygotować ogród na zimę?

Pojawiły się pierwsze przymrozki. To już czas, by zacząć przygotowywać ogród na nadchodzącą zimę.  Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Na początek należy zabezpieczyć wszystkie rośliny, które są wrażliwe na mróz. Są to przede wszystkim azalie, pierisy, różaneczniki czy róże. Okryj je materiałem, który przepuszcza powietrze. Możesz w tym celu wykorzystać maty słomiane, agrowłókninę, korę lub suche liście. 

To też odpowiedni moment, by uporządkować rabaty. Usuń obumarłe części roślin. Wyjątkiem są kępy traw ozdobnych. Możesz je ściąć wczesną wiosną. Teraz, pokryte szronem będą piękną ozdobą Twojego ogrodu. 

By cieszyć się pięknym trawnikiem na wiosnę musisz o niego zadbać już teraz. Bardzo ważnym zabiegiem jest grabienie i usuwanie opadłych liści. Jeśli zostaną na murawie, zaczną gnić pod śniegiem. To z kolei może doprowadzić do powstania pleśni.

Kolejnym zabiegiem jest koszenie trawy. Staraj się robić to regularnie do końca października. Podczas ostatniego koszenia trawa powinna mieć ok. 4-5 cm wysokości. Na koniec nie zapomnij o nawożeniu. Wybierz nawóz potasowy, który zwiększa odporność na mróz.  

Ostatnie, o czym należy pamiętać, to podlewanie. Zdarza się, że rośliny zimozielone liściaste i iglaste przysychają wczesną wiosną. Dlatego tak ważne jest, by dostarczyć im wody. Dzięki temu zwiększą jej zapas co pomoże im przezimować. Podlewaj je regularnie, nawet w trakcie zimy, podczas odwilży. 

To już wszystko! Tak przygotowany ogród będzie czekał na nadejście wiosny! 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie