Jesienne rośliny ozdobne do Twojego ogrodu

Jesień, to piękna pora roku, która nie musi oznaczać końca sezonu ogrodowego. Jeśli wybierzemy odpowiednie gatunki roślin, możemy cieszyć się kolorowym ogrodem aż do pierwszych przymrozków.

Jesienne rośliny ozdobne

O tej porze możemy liczyć na naprawdę kolorowe aranżacje w naszym ogrodzie, i nie mamy tu na myśli spadających liści 😉 Jest wiele pięknych roślin, które będą ozdobą aż do nadejścia zimy.

Na początek – wrzosy! Nie wyobrażamy sobie jesieni jesieni bez ich fioletowych kwiatów. Na rynku znajdziecie wiele ich wiele odmian. Jeśli zdecydujecie się na wrzosy, pamiętajcie, by posadzić je w widnym miejscu, gdzie gleba jest stale lekko wilgotna. 

Kolejną sztandarową jesienną rośliną są astry! Jest w czym wybierać – jest ich około 600 gatunków. Ich kwiaty mają piękne, intensywne kolory i będą cieszyć nasze oko aż do listopada. Preferują dużo słońca i pięknie prezentują się posadzone w dużych skupiskach. 

Innym pięknym jesiennym kwiatem, który coraz częściej gości w naszych ogrodach są chryzantemy. Te przepiękne kolorowe kwiaty będą wyjątkową ozdobą ogrodu oraz balkonu czy tarasu. Wybierzcie odmiany mrozoodporne, które przezimują i pozostaną z wami przez wiele sezonów.

Coraz częściej w naszych ogrodach goszczą także trawy ozdobne. Chociaż same nie mogą poszczycić się kolorowymi kwiatostanami, będą pięknym uzupełnieniem jesiennej rabatki. 

Ciekawą propozycją do jesiennej aranżacji w ogrodzie będą także kapusty ozdobne. Te rośliny świetnie znoszą przymrozki, więc będą zdobić Wasz ogród bardzo długo. 

Jesień to także dobry moment na zakup akcesoriów, które będą nie tylko praktyczne, ale mogą  stanowić oryginalną ozdobę Waszego ogrodu. W naszym sklepie internetowym znajdziecie piękne i funkcjonalne krany ogrodowe i umywalki ogrodowe, które ułatwią codzienną pracę w ogrodzie. Będą także wyjątkowym uzupełnieniem ogrodowych aranżacji. 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie