Lato w ogrodzie – o czym należy pamiętać

Lato, to czas kiedy możemy podziwiać efekty naszej pracy w ogrodzie. Jeśli odpowiednio dbaliśmy o rośliny to moment, w którym trawnik jest gęsty i soczyście zielony, a większość roślin rozkwita i zachwyca pięknym zapachem oraz całą paletą kolorowych barw. Nie oznacza to jednak, że możemy spocząć na laurach! Nadal czekają na nas obowiązki. Jakie? Podpowiadamy! 

By jak najdłużej cieszyć się pięknymi, kolorowymi kwiatami w naszym ogrodzie musimy pamiętać o usuwaniu przekwitłych kwiatostanów. Ma to na celu zatrzymanie procesu wytwarzania nasion, który osłabia roślinę. Zabieg ten pozwala także na ponowne kwitnienie!

Latem nie zapominamy o wykopywaniu cebulek, np narcyzów. To także idealny czas na przesadzanie i dzielenie bylin, które już zakończyły kwitnienie. 

Sierpień to idealny miesiąc na sadzenie roślin lub przesadzanie krzewów liściastych. Dzięki temu zdążą się ukorzenić i wzmocnić zanim nadejdzie zima. To także dobry moment, by posadzić rośliny cebulowe, jak na przykład krokusy czy przebiśniegi, które przywitają z nami wiosnę!

Jednym z najważniejszych, codziennych obowiązków latem jest podlewanie naszego ogrodu. Pamiętajcie jednak, by nawadniać rośliny wczesnym rankiem lub wieczorem. Nigdy w pełnym słońcu! Podczas dużych upałów warto robić to nawet dwa razy dziennie! 

W codziennym podlewaniu roślin idealnie sprawdzą się krany i umywalki ogrodowe. Będą piękną i niezwykle funkcjonalną ozdobą Waszego ogrodu! 

 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie