Luty w ogrodzie

Wszyscy już odliczamy dni do wiosny. Póki co, nasze ogrody wciąż pokrywa gruba warstwa białego puchu. Nie oznacza jednak, że nie możemy już działać! Nadchodzący miesiąc to dobry czas, by rozpocząć przygotowania do wiosny. Jakie prace ogrodowe możemy zaplanować na luty? Oto lista!

ROŚLINY OZDOBNE

Na początku miesiąca możemy wysiać rośliny jednoroczne, które mają długi okres wegetacji. Najpopularniejsze z nich, to begonie, petunie oraz szałwia. To dobry czas, by poszukać ogrodowych inspiracji i być może wysiać take mniej popularne a równie piękne gatunki jak np. aster chiński.

PIERWSZE PORZĄDKI

W lutym sprawdzamy, czy rośliny są dobrze okryte. Obfite opady śniegu, wiatr i mróz mogą uszkodzić okrycia. Naszym zadaniem jest także strząsanie nadmiaru śniegu z roślin.
Końcem miesiąca, jeśli temperatura utrzymuje się na plusie, możemy zacząć porządki na rabatach. Usuwamy kłącza, które są przesuszone. Wycinamy też suche pędy bylin. To dobry moment, przyciąć krzewy kwitnące latem, jak na przykład hortensje.

Jeśli marzymy o tym, by jak najszybciej cieszyć się kwitnącym ogrodem, możemy już teraz posadzić byliny i cebule do donic. W ten sposób posadzone dalie czy mieczyki przechowujemy w zadaszonym miejscu w temperaturze 15 stopni. Gdy zrobi się cieplej trafią do gruntu, gdzie szybciej zakwitną.

DRZEWKA OWOCOWE I KRZEWY

Jedną z najważniejszych prac ogrodowych, jakie należy wykonać w lutym, jest przycinanie drzew i krzewów. Zimą przycinamy jabłonie, grusze i śliwy. Nie przycinamy drzew owocowych pestkowych! Wiśnie, czereśnie oraz wcześnie owocujące śliwy przycinamy latem. Zabezpiecz rany drzew maścią ogrodniczą.

Drzewka i krzewy ozdobne również warto przyciąć. Ważne jest jednak, by przycinać tylko te kwitnące latem i jesienią. Jeśli przytniemy drzewa kwitnące na wiosnę, musimy się liczyć z tym, że nie zakwitną tego roku.

Innym ważnym zabiegiem, który należy wykonać w lutym, to bielenie wapnem pni drzew.

IGLAKI

Luty to dobry moment, by zadbać o rośliny iglaste. Zaplanuj oprysk przeciwko szkodnikom oraz przeciw brązowieniu igieł.

Zima to okres, który możemy poświęcić na zakupy! Tak, to idealny czas na inwestycje. W naszym sklepie internetowym czekają piękne i funkcjonalne akcesoria, które będą wyjątkową i niezwykle praktyczną ozdobą Twojego ogrodu.

Krany ogrodowe

Umywalki ogrodowe

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie