Niezbędne akcesoria podczas wiosennych porządków w ogrodzie

Ostatnie dni przyniosły nam zapowiedź zbliżającej się wiosny. Zostało już niewiele czasu. Warto zacząć przygotowania do nowego sezonu ogrodowego! Od czego zacząć? Najlepiej od zakupów! To ostatni moment, by przygotować odpowiedni sprzęt, który ułatwi pracę po długiej zimie. 

Narzędzia do przycinania roślin 

Pierwsze prace, które czekają nas już w marcu, to przycinanie drzewek i krzewów owocowych. To także odpowiedni moment, by przyciąć żywopłot oraz krzewy ozdobne. Sprawdź, czy masz do tego odpowiednie narzędzia. W tym przypadku niezastąpiony będzie sekator – jednoręczny, który idealnie sprawdzi się do kwiatów, oraz dwuręczny, który jest większy, dzięki czemu świetnie poradzi sobie z większymi i grubszymi gałęziami. Warto zaopatrzyć się także w nożyce, które pozwalają na usunięcie wielu pędów jednocześnie, co znacznie ułatwia pracę w ogrodzie. 

Narzędzia do sadzenia 

Kolejny etap prac ogrodowych obejmuje sadzenie nowych roślin. W tym przypadku praktyczne akcesoria to łopatka, którą nabieramy ziemię oraz nawozy granulowane. Podczas przekopywania grządek potrzebny będzie szpadel. Przyda się także przy sadzeniu większych bylin oraz drzewek i krzewów. Potrzebna będzie także agrowłóknina, która chroni rośliny przed przymrozkami, które często zdarzają się jeszcze początkiem wiosny. 

Akcesoria do porządkowania trawnika 

Wiosenne porządki to także usuwanie suchych pędów, wertykulacja i grabienie trawnika oraz zbieranie wszelkich pozostałości po długiej zimie. Tutaj przydadzą się ogrodowe taczki, na które załadujemy wszystko i wywieziemy do kompostownika. 

Krany i umywalki ogrodowe 

Na koniec warto zadbać o odpowiednie nawodnienie nowo posadzonych roślin. W tej roli polecamy piękne i funkcjonalne krany i umywalki ogrodowe, które są nie tylko praktyczne, ale będą także wyjątkową ozdobą ogrodu. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. 

 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie