Wiosenne porządki krok po kroku

Oficjalnie przywitaliśmy wiosnę. To jasny sygnał, że czas rozpocząć wiosenne porządki w ogrodzie! Jeśli chcemy cieszyć piękną roślinnością, czas zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Jeśli nie do końca wiesz, jakie prace należy wykonać, ten artykuł jest dla Ciebie!

Trawnik

Piękna, zielona murawa to marzenie każdego ogrodnika. Wbrew pozorom utrzymanie gęstej i soczyście zielonej trawy nie jest prostym zadaniem. Już teraz zacznij działać! Na początek uprzątnij zalegające liście i obumarłe źdźbła. Wystarczą druciane grabki lub wertykulator, który dodatkowo usprawni przepływ wody i powietrza w glebie. Na koniec wykonaj aerację trawnika, której zadaniem jest napowietrzenie korzeni trawy, które usprawni wchłanianie nawozów. 

Drzewa i krzewy 

Zrób przegląd drzew i krzewów – szukaj uszkodzonych gałęzi, które nie poradziły sobie z silnym wiatrem, lub ciężkimi opadami śniegu. Suche i połamane gałęzie usuń, a te lekko uszkodzone przytnij sekatorem. Cięcie wykonaj za miejscem, gdzie gałąź łączy się z pniem lub konarem. Miejsca, w których widoczne są odsłonięte tkanki rośliny posmaruj maścią ogrodniczą.

Rabaty

Podczas wiosennych porządków nie zapomnij o rabatach. W pierwszej kolejności wytnij suche byliny i rośliny jednoroczne. Sprawdź, czy rośliny wieloletnie, które rozrosły się w ubiegłym sezonie nie zasłaniają światła innym, mniejszym gatunkom. Przygotuj rabaty na nowe rośliny. Wygrab puste miejsca i usuń wszystkie chwasty. 

Nawozy

Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością w ogrodzie, zadbaj o odpowiednie składniki i minerały, które wspomagają ich wzrost i owocowanie. Wybierz nawozy ekologiczne, bogate w azot. Jeśli nie jesteś pewien, który nawóz wybrać, zapytaj eksperta w sklepie ogrodniczym. 

Wiosenne porządki w ogrodzie to sporo pracy, która wymaga czasu. Nie poddawaj się! Twój wysiłek zaowocuje pięknym ogrodem, który będzie Cię cieszył przez całe lato i jesień! Już teraz zadbaj o odpowiedni sprzęt do nawadniania nowo posadzonych roślin. Pamiętaj, że w naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór kranów i umywalek ogrodowych, które również będą wyjątkową ozdobą. 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie